Logo VEKTO

Okręgowa Stacja
Kontroli Pojazdów
VEKTO
ul. Radomska 23
27-200 Starachowice
tel/fax. 41 274-50-20
Sklep motoryzacyjny
tel. 41 274-40-20

Automatyczna myjnia Christ Varius. Myjnia Starachowice

 

System szczotek górnych

Napęd podnoszenia i napęd szczotek są zintegrowane na osi szczotek górnych. Dzięki tej jedynej w swoim rodzaju innowacji wysokość mycia została zwiększona o 50 mm w stosunku do tradycyjnie używanych systemów.

 

System szczotek bocznych

Elektronicznie sterowane szczotki z ruchomym podwieszeniem dopasowują się do wszystkich kształtów i dzięki temu gwarantują równomierne, delikatne mycie różnych typów karoserii. Mycie odbywa się dzięki poziomemu ruchowi szczotek do przodu i tyłu przy jednoczesnej automatycznej zmianie kierunku obrotu szczotek. Szczotki wykonane są z jednego z naszych materiałów myjących.

 

System suszenia

Prąd powietrza wytwarzany jest przez 4 dmuchawy.

Dysza boczna jest nieruchoma. Dysza górna odchyla się automatycznie o 30o, by móc efektywnie osuszać również maskę i tył pojazdu.

 

Przygotowanie piany

Większe zabrudzenia są skutecznie rozpuszczane jeszcze przed myciem pojazdu. Funkcja ta jest podstawą delikatnego czyszczenia pojazdu.

 

Układ wysokociśnieniowego mycia felg

Zabrudzenia na felgach są skutecznie rozpuszczane jeszcze przed myciem kół. Podstawa intensywnego czyszczenia kół i felg.

 

Układ mycia kół

Specjalne okrągłe szczotki nawilżone od wewnątrz poruszają się wzdłuż urządzenia. Wysoka wydajność osiągana jest dzięki pracy pulsacyjnej oraz zmianie kierunku obrotu szczotek. Rozpoznanie koła dzięki komórce fotoelektrycznej. Ciśnienie boczne (85 bar / 16 bar).

 

Układ wysokociśnieniowego mycia bocznego (85 bar / 16 bar)

Dzięki rozbudowie myjni o 2, 6 lub 12 dysz wysokociśnieniowych w trakcie mycia wstępnego powierzchnie boczne oczyszczane są  z najpoważniejszych zabrudzeń. Skutecznie usuwane są w ten sposób zabrudzenia na karoserii. Do wyboru dysze pracujące pod ciśnieniem 85 lub 16 bar.

 

Układ wysokociśnieniowego mycia boków i dachu (85 bar / 16 bar)

System mycia wstępnego poprzez jedno- lub dwukrotne spryskanie całego pojazdu. Do wyboru urządzenia pracujące pod ciśnieniem 85 lub 16 bar. Poziome dysze prowadzone są tuż nad pojazdem dostosowując się do jego konturu i odchylając się dodatkowo o 30oz przodu i z tyłu pojazdu.

System szczotek przegubowych

Opatentowany system szczotek przegubowych sprawdza się najlepiej już od 15 lat i jest wyraźnie zauważany i doceniany przez klientów myjni. Doskonały do wszystkich kształtów pojazdów. Dzięki swojej zagiętej formie szczotki dopasowują się optymalnie do powierzchni bocznej o każdym kształcie. Równomierna siła nacisku odpowiednio dobranego materiału myjącego gwarantuje dokładne czyszczenie oraz jednoczesną ochronę lakieru. Górne i dolne obszary zabrudzeń są myte dwukrotnie. System szczotek przegubowych stanowi najlepszą podstawę do użycia nowoczesnych, stworzonych przez firmę Christ delikatnie myjących materiałów SENSOFIL i SENSOTEX.

 

Materiał SENSOFIL+

Materiał wykonany ze spienionego polietylenu. Materiał ten jest godny polecenia ze względu na następujące właściwości: wysoka odporność, dobra wydajność w procesie mycia, mycie przy użyciu materiału SENSOFIL+ daje efekt połysku. Szczególnie polecany do mycia nowych pojazdów.

 

System konserwacji

Dzięki urządzeniu woskującemu czyszczona powierzchnia samochodu podlega długotrwałej konserwacji oraz osiągany jest wysoki stopień nabłyszczenia karoserii. Opcjonalnie również urządzenie do woskowania na gorąco i do woskowania specjalnego.

Dla naszych Klientów oddajemy do dyspozycji również dwustanowiskowy, profesjonalny odkurzacz samochodowy.